3 boyut teknolojisi çok yeni olmasa da mavi ve kırmızı camlı gözlük kullanılan halinden günümüze kadar ciddi bir gelişim gösterdi.  Günümüz imkanlarıyla vertikal ve horizantal polarize ışıklar kullanılarak elde edilen 3 boyutlu görüntüler göz yorulmasının önüne geçip rahatça izleyebilme olanağı ile birlikte derinlik algısını da iyileştirilip daha detaylı ve gerçeğe yakın bir 3 boyut deneyimi sağlıyor.

Minimal İnvaziv Üroloji Derneği, B.Braun Aesculap ve Eczacıbaşı’nın katkılarıyla 23 Şubat tarihinde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dr. Ender Özden ve ekibi ile yapılacak Laparoskopik Nefrektomi ve Laparoskopik Parsiyel Nefrektomi ameliyatlarında da bu teknolojinin cerrahi alanındaki kullanımını tecrübe edebileceksiniz. İzleyicilere açık olarak yapılacak bu etkinlikte ameliyat süreci izleyenlere 3 boyutlu olarak aktarılacak.

Radikal ve Parsiyel Laparoskopik Nefrektomi ile ilgili bilimsel ve felsefi konuşmaların da yapılacağı bu etkinliğe kaydolmak isteyen ürologlar ve laparoskopi ile ilgilenen tüm hekim ve sağlık personeli bilgi almak için Dr. Ender Özden’e eozden@omu.edu.tr e-posta adresinden ve 0 532 446 79 76 numaralı telefondan ulaşabilir.