Medtronic 13 Şubat 2017 tarihinde yaptığı duyuruyla, Medtronic Impact adlı öğrenme programını, şirketin değere dayalı sağlık hizmeti (DDSH) yönündeki girişimine dâhil olan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde başlattığını açıkladı.

Medtronic Impact sağlık hizmeti eğitimi ve gelişiminde yepyeni bir yaklaşımı hayata geçirerek geleneksel ürün ve işlem eğitimlerinin çok ötesine gidiyor ve hastalar için oldukça önemli olan sonuca dayalı bir öğrenme fırsatı sunuyor. Program, önümüzdeki beş yıl boyunca 500.000’den fazla sağlık uzmanına ulaşmayı hedefliyor ve her seviyedeki tüm sağlık uzmanlarına hitap eden çok geniş bir yelpazedeki konuları barındırıyor.

Bu program ile her seviyedeki sağlık uzmanının uzmanlık ve ihtisas düzeyine göre hazırlanan, özel olarak tasarlanmış öğrenme yolları sayesinde katılımcıların bilgi ve becerileri arttırılabiliyor. Bu çok aşamalı öğrenme yolları, sağlık uzmanlarının gelişimini desteklemek adına çok geniş bir yelpazede yer alan konuları ve çok çeşitli öğrenme yöntemlerinin kullanımını içeriyor.

Medtronic EMEA idari başkan yardımcısı ve başkanı Rob ten Hoedt bu konuda “Medtronic Impact, tıbbi teknoloji endüstrisinde mesleki gelişim için yepyeni bir standart oluşturan önemli bir yatırımdır” diyor ve şunu ekliyor “Bu programın yeni ve kapsamlı müfredatı, sağlık uzmanlarının klinik beceri gelişimleriyle ilişkili eğitimlerden yararlanmasını sağlamakla kalmayacak, ayrıca DDSH yönünde daha hızlı bir şekilde ilerlediğimiz şu günlerde, çok daha geniş bir yelpazedeki klinik dışı becerilerini artırmalarını da sağlayacaktır.”

Medtronic Impact son derece uzmanlaşmış öğrenme programları hazırlamak ve sunmak dışında, dünya standartlarındaki sağlık hizmeti kurumlarıyla bir işbirliği ağı geliştirmeye de odaklı. Bu bağlantılar, sağlık uzmanlarının ve Medtronic’in sonuç odaklı öğrenme hedeflerini yakalamasında, son derece kritik bir rol oynuyor.

Söz konusu ağa bu ana kadar dâhil olan kurumlar:

– Barselona Kampüsü, Katalonya, İspanya
– IRCAD, Strasbourg, Fransa
– Sunskill Laboratuvarı, Stellenbosch Üniversitesi, Güney Afrika
– Sağlık Hizmetleri Simülasyon Enstitüsü, Dundee Üniversitesi, İskoçya

Medtronic Öğrenme ve İnovasyon kıdemli direktörü Mike Roby “Dünya standartlarındaki sağlık hizmeti kurumlarıyla yaptığımız işbirliği, eğitim ve öğretim programlarını tasarlama ve sunma yöntemlerimizi radikal bir şekilde değiştirmemizi sağlamaktadır. Ortak çalışma ile geliştirdiğimiz bu ağın, hastalar için önemli olan değer ve pozitif etki sonuçlarını daha çok yaratacağına derinden inanıyoruz “ diyor.

Medtronic Impact, Medtronic’in sektörde lider yüz yüze eğitim çalışmalarını tamamlayıcı nitelikteki, bu yeni tasarlanan ve internet üzerinden sunulan program ile eğitim deneyimini geliştirmeye kararlı. Bu sayede, sağlık uzmanları kendi bireysel kariyer odaklı öğrenme yollarına, kişiselleştirilmiş internet portalları üzerinden erişme imkânı bulabilmeleri hedefleniyor.

Platform, en yoğun şekilde karma öğrenme deneyimini sunmak için, sanal sınıflar, zenginleştirilmiş gerçeklik ve uzaktan vaka gözlemi gibi yenilikçi teknolojilerle donatılmış durumda.

Medtronic Impact, 2017 yılında hayata geçirilecek çok-yıllık bir programdır.

Daha fazla bilgi için : http://www.medtronic.eu/IMPACT adresini ziyaret edebilirsiniz.