Sağlık Profesyonellerinin Dergisi
9 Haziran 2021

HASAN ŞAHİN
ACENDIS Kurucusu ve CEO’su

Zorlu bir döneme girdiğimiz 2020 yılında bir yandan 25. yılını kutlarken bir yandan da pandemi sürecini profesyonel bir şekilde yürütmeyi başaran ACENDIS, hedefledikleri tüm projeleri tamamlamanın haklı gururunu yaşıyor. Yeni projeleri için ek önlemler alarak çalışmalarına devam ettiklerini belirten ACENDIS kurucusu ve CEO’su Hasan Şahin, bu süreçte neler yaptıklarını hospitalmanager’a anlattı.

H.M: 2020 yılı sizler için nasıl geçti?

H.Ş: Tüm dünyada birçok alanda dengeleri sarsan pandemiye bağlı olarak 2020’de hepimiz zorlu bir süreçten geçtik. ACENDIS Teknik Servis Ekibimiz ve diğer ACENDIS Ekibi mensuplarımız, halen tıbbi cihazların fonksiyonlarını sorunsuz olarak yerine getirebilmeleri için neredeyse aralıksız olarak hizmetlerine devam etmekteler. Bu zor günlerde sağlık çalışanlarımıza destek olmayı en tabi görevimiz olarak görmekteyiz. Elimizdeki tüm olanakları kullanarak hep yanlarında olmaya da devam edeceğiz.

H.M: Pandeminin başladığı günden bu yana hala devam eden bu süreçte neler yaptınız?

H.Ş: ACENDIS, kuruluşundan başlayan müşteri odaklı çözüm felsefesini, bu süreçte de müşterilerimizin ihtiyaç duymuş oldukları ürünlerin temini konusunda da kullanmıştır. Merkezimizin Almanya’da olması ve uluslararası bir alanda çalışıyor olma avantajımızı kullanarak bu süreçte müşterilerimizin ihtiyaç duydukları ürünlere en hızlı şekilde ulaşmalarına yardımcı olduk. ACENDIS, bir proje firması olarak bu süreçte pandemi öncesi başlatmış olduğu hastane projelerine devam etti. 25 yılın vermiş olduğu deneyimle kriz durumlarında meydana gelen tüm olumsuz şartlara rağmen iş planlamasında herhangi bir problem yaşamadan vadedilen kalite ve sürelerde projelerini tamamlamıştır. Mevcut projelerimiz ise ek tedbirler alınarak devam etmektedir.

ACENDIS için bu yılın özel bir anlamı vardı. ACENDIS 2020 yılında 25. yılını kutlamanın haklı gururunu yaşadı. 25 yıllık bu yolculukta Türkiye, Makedonya, Malta, Bulgaristan, Hollanda, Katar, Azerbaycan, Güney Afrika, İran, Irak, Gana, Katar, Afganistan gibi birçok ülkede 200’ün üzerinde hastane projesine imza attık. ACENDIS, bu 25 yılda sürekli inovatif ürünleri Türkiye sağlık sektörüne tanıtan, yurt dışı uygun şartlardaki finansal çözümleri müşterilerine sağlayan, müşterinin ihtiyacı olan optimum çözümleri sağlayan, bir sağlık yatırımının A’dan Z’ye nasıl olması gerektiği know-how’unu müşterilerine aktaran, proje sonrası satış sonrası teknik servis desteğini sürekli devam ettiren bir partner olmuştur ve olmaya devam edecektir.

H.M: Bundan sonraki dönem için öngörüleriniz nelerdir?

H.Ş: Birlik ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz olağanüstü zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci toplumumuzun her bir bireyinin zarar görmeden veya en az zararla atlatması en büyük dileğimiz. 25 yıldır sağlık sektöründe verdiğimiz hizmetlerimize bu zor günlerde de devam edeceğiz. ‘’Önce Sağlık’’ anlayışımızla hep yanınızdayız. Birlikten kuvvet doğduğunu biliyoruz. Dayanışma içerisinde ve soğukkanlılığımızı muhafaza ederek bu zor süreci hep birlikte aşacağız.

Zorlu günleri arkamızda bırakacağımız, sağlıklı ve daha mutlu günler yaşayacağımız günler diliyorum.