Sağlık Profesyonellerinin Dergisi
15 Nisan 2022

Sigortam.net: “Ana hedefimiz ‘Müşterinin Şampiyonu’ olmak”

Ülkemizin öncü online sigorta platformlarından olan Sigortam.net, 6 milyonun üzerinde olan müşterilerini odağına alarak birçok sigorta ihtiyaçlarını başarıyla karşılıyor. Pandemi dönemiyle birlikte dijital çözümlerin daha fazla önem kazandığına değinen Sigortam.net Stratejik İşbirliği Geliştirme ve Yasal Uyum Genel Müdür Yardımcısı Zerrin Sonışık, şirketin sektördeki mevcut pozisyonunu, pandeminin sektör üzerindeki etkisini, müşterilerine sağladıkları satış sonrası hizmetlerini ve sigorta şirketlerinden beklentilerini hospitalmanager ile paylaştı.

Devamı için...
13 Nisan 2022

Fizyomer Terapia: “Hayallerimizin ötesine geçebilmek ve bunu bir Türk Markası olarak başarmak bizi son derece mutlu ediyor ve gururlandırıyor”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında ülkemizin ilk kurumsal özel girişimlerinden olan Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi, 2000 yılından bu yana hem halkımızın hem de yabancı hastaların hayatlarına dokunmaya ve iyileştirmeye devam ediyor. Merkezin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr. Türkan Tünerir, nasıl bir hedefle yola çıktıklarını, yurtdışı pazarı ile ilgili planlarını ve son teknolojik gelişmelerin uyguladıkları tedavilerin üzerindeki etkisini hospitalmanager ile paylaştı.

Devamı için...
11 Nisan 2022

İMECE Destek: “Son yıllarda sağlığın finansmanı için önemli bir planlama yürütülmekte, ancak bu alanda dünya ülkeleri ile karşılaştırıldığımızda halen gelişmemiz gereken noktalar bulunuyor”

İMECE Destek Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Deniz Yazıcı, şirketlerinin faaliyetlerini, özel sağlık sigortacılığında finansal sürdürülebilirlik ile ilgili görüşlerini ve sektörle ilgili değerlendirmelerini hospitalmanager ile paylaştı.

Devamı için...
4 Nisan 2022

Siemens Healthineers, Kansere Karşı Mücadeleye Fark Yaratan Çözümleri ve Kapsamlı Portföyü ile Destek Oluyor

Kanserin tespit edilmesi, teşhisi ve tedavi planlaması karmaşık bir süreçtir ve çoğu zaman birden fazla hekimin katılımını, birden fazla muayene ve tetkik yapılmasını ve birden fazla tedavinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini gerektirir. Siemens Healthineers, sağlık kurumlarının hastalara mümkün olan en iyi kanser bakımını sunmasına yardımcı olmak için kapsamlı ve benzersiz onkoloji çözümleri sunuyor. Şirket, kısa bir süre önce Varian ile güçlerini birleştirerek kansere karşı mücadeleyi güçlendirdi ve kanser korkusunun olmadığı bir dünya vizyonuna önemli bir katkıda bulunmuş oldu.

Devamı için...
29 Mart 2022

Artı İstanbul Cerrahi Grubu: “Hedefimizi gerçekleştirmenin ancak bir ekip çalışmasıyla mümkün olacağını düşündük”

Artı İstanbul Cerrahi Grubu, Türkiye ve dünyada birçok ilki gerçekleştiren, alanında binlerce cerrahi operasyon deneyimi bulunan cerrahlara sahiplik ediyor. Grubun kurucularından Prof. Dr. Bilgi Baca, oluşumun nasıl bir hedefle yola çıktığını, pandemi sürecinin etkilerini ve uyguladıkları ameliyat yöntemlerini hospitalmanager’a anlattı.

Devamı için...
22 Mart 2022

Doğru ve Zamanında Tanının Sağlık Sistemine Etkisi

Dünya genelinde sağlık sektörünün en önemli başlıklarından biri, akut ve kronik hastalıklara sahip kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak. Ülkeler bir yandan hastaların bakıma erişimi için çalışırken, diğer yandan sağlık harcamalarını sürdürülebilir kılmak için çabalıyor. Bu noktada etkili ve verimli sağlık hizmetlerine rehberlik eden erken ve doğru teşhis, hasta sağlığı açısından büyük fayda sağladığı gibi maliyetler konusunda da sağlık sistemine yardımcı oluyor. Abbott’un sağladığı erken tanı ve teşhis çözümleri sayesinde hastalar hastalıkları ilerlemeden tedavi görebildikleri gibi bu tarz önleyici sağlık hizmetleri sayesinde de harcamalar önemli bir ölçüde azaltılmış oluyor.

Devamı için...
18 Mart 2022

Sağlık Sigortaları Üzerine Düşünceler ve Öngörüler

Bugün konumuz elementer branşlardan biri olan Sağlık Sigortaları. Bu konudaki mevcut durumu ve gelecek tahminlerimi paylaşmaktan mutluluk duyacağım. Bir taraftan da bu konu özelinden hareketle aslında neden istediğimiz yerde olamadığımızın da tartışması niteliğinde değinilerim olacak. Farklı detayları belirtmek ve gördüğüm gerçekleri burada açıkça ifade etmek arzusundayım zira sigortacılık konusu üzerine her gün o kadar çok makale, yazı ve değerlendirme okuyorum ki, inanın neredeyse hepsi birbirinin aynı. O nedenle bize ayrılmış bu sayfalarda, her yerde bulabileceğimiz istatistik verilerden ziyade, kopya metinlerden uzaklaşıp, tecrübelerim çerçevesinde gelecek tahminlerimi aktarmak istiyorum.

Devamı için...
15 Mart 2022

Sompo Sigorta: “Sağlık sigortacılığındaki stratejik hedefimiz saygın ve güvenilir bir oyuncu olmak”

Sompo Japan Grubu, sağlık sigortacılığı alanındaki faaliyetlerini 30 ülke çapında başarıyla sürdürüyor. Grubun Türkiye iştiraki olan Sompo Sigorta da şüphesiz bu başarının aktörlerinden. Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan, şirketlerinin sektördeki mevcut pozisyonunu, sektörle ilgili değerlendirmelerini ve sağlık kuruluşlarından beklentilerini hospitalmanager ile paylaştı.

Devamı için...
10 Mart 2022

Güven Hastanesi: “Sigorta şirketlerinin yeni model iş birliklerinde gelişimi takip etmelerini, değişime açık olmalarını ve kaliteli sağlık hizmetimizin iş ortağı olmalarını istiyoruz”

Ülkemizin en köklü sağlık kuruluşlarından olan Güven Hastanesi’nin Genel Müdürü Sevgi Acer, özel sağlık kuruluşları ve sağlık sigortalarının ilişkisini, sektörün finansal sürdürülebilirliğini, sigorta şirketleri ile sağlık kuruluşları arasında potansiyel iş birliği imkânlarını ve sağlık kuruluşlarının özel sigortalardan beklentilerini hospitalmanager için değerlendirdi.

Devamı için...
8 Mart 2022

Türkiye’de Sürdürülebilir Sağlık Sigorta Sistemi İçin Bir Öneri: Medibank Türkiye

Nüfus hızla artıyor, yaşlanıyor, sağlık ihtiyaçları artıyor ve karmaşıklaşıyor, sağlık hizmetlerine ulaşımın kolaylaşması ile hekime/sağlık kuruluşuna başvuru artıyor, tıbbi teknoloji ve ilaçtaki gelişme ile sağlık hizmetlerinin maliyetlerinde ciddi artışlar gözlemleniyor. Halk sağlığı konularına yeterince bütçe ayrılmaması, sağlığı geliştirici faaliyetlerin olmaması, koruyucu hekimliğin nerdeyse unutulmuş olması, birinci basamak hizmetlerin henüz oturmamış olması, sevk zincirinin kurulamaması ve kapsamlı sağlık hizmetinin sadece büyük şehirlerde verilebiliyor olması sonucunda halk büyükşehirlerdeki hastanelere akın etmektedir.

Devamı için...
3 Mart 2022

SASDER: “Sağlık harcamalarındaki artış potansiyeli, bu alanda gelişimin devam edeceğini işaret ediyor”

Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yiğit, özel sağlık sigortacılığının ülkemizdeki mevcut durumunu, finansal sürdürülebilirliğini ve sigorta şirketleri ile sağlık kuruluşları arasındaki işbirliği alanlarını hospitalmanager için değerlendirdi.

Devamı için...
28 Şubat 2022

Özel Sağlık Sigortası Poliçe İhracı

Ülkemizin sağlık hizmet sunumu alanında gerçekleştirdiği reformist çalışmalar, sadece iç pazara değil dış pazarı da hedefleyen bir çok proje ile hayat bulmuştur. Bu bağlamda, sağlık turizminde özel sektörün liderlik ettiği süreçte dünyanın ilk beş ülkesi arasına girerek önemli bir başarı sağlanmıştır. Söz konusu başarının ağırlıklı olarak cepten ödemeli bir yöntem ile gerçekleşleştiği dikkate alındığında, sürdürülebilirlik açısından kurumsal müşterilerin devreye girmesi büyük önem arz etmektedir.

Devamı için...
1 2 3 13