Sağlık Profesyonellerinin Dergisi
22 Kasım 2017

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” ve “Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri” töreni 21 Kasım tarihinde saat 19:00’da Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapıldı. Sağlık Gönüllüleri Türkiye ve hospitalmanager Dergisi’nin düzenlediği törende sağlık yönetimi alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyelerinin belirlediği ödüller sahiplerini buldu.

“Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” ve “Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri” töreni 21 Kasım tarihinde saat 19:00’da Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Sağlık Gönüllüleri Türkiye ve hospitalmanager Dergisi’nin bu yıl 11’incisini düzenlediği törende sağlık yönetimi alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyelerinin belirlediği ödüller sahiplerini buldu.

hospitalmanager Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Tv programcısı Ayşenur Asuman Uğur’un sunduğu gecede, jüri üyelerinin önderliğinde çeşitli kategorilerde ödüller sahiplerini buldu.
Tören, Sağlık Gönüllüleri Türkiye Yönetim Kurulu ve hospitalmanager Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Oğuz Engiz’in konuşmasıyla başladı. Oğuz Engiz, yayın hayatında 11. yılını sürdüren hospitalmanager Dergisi’nde işbirliği yaptıkları ve yollarının kesiştiği herkese teşekkür etti.

Sağlık yönetimi alanında Türkiye’nin önde gelen isimleri jürideydi

Oğuz Engiz’in konuşmasının ardından, Prof. Dr. Melih Bulut, Prof. Dr. Barış Diren, Prof. Dr. Metin Çakmakçı, Yaşar Yıldırım, Bülent Kiymir, Meri İstiroti ve Oğuz Engiz’in aralarında bulunduğu sağlık yönetimi alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinin yer aldığı jürinin belirlediği “Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülleri” sahiplerine verildi.

6 ödül “Yılın Başarılı Sağlık Yöneticisi”ne verildi
“Yılın En Başarılı Sağlık Girişimcisi Ödülü” Okan Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan’a, “Yılın En Başarılı Sağlık Yöneticisi Ödülü” Anadolu Sağlık Merkezi Genel Müdürü Türkan Özilhan Tacir’e, “Yılın En Başarılı Kamu Sağlık Yöneticisi Ödülü” Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’e, “Yılın En Başarılı Hemşirelik Hizmetleri Yöneticisi Ödülü” Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Seyyare Kurt’a, “Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu Lideri Ödülü” Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Didem Kaymaz’a ve “Sağlık Yönetiminde Yaşam Boyu Başarı Ödülü” ise Prof. Dr. Haydar Sur’a taktim edildi.

“Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” kategorisinde 9 ödül sahiplerini buldu

Prof. Dr. Haluk Gürgen, Prof. Dr. Barış Diren, Sibel Güneş, Semra Baysan, Ayşenur Asuman Uğur ve Oğuz Engiz ‘in jüri üyeliğini yaptığı Sağlık Gönüllüleri Türkiye tarafından verilen “Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Ödülleri” de gecede sahiplerini buldu.

“Yemekte Denge Projesi” ile Sabri Ülker Vakfı, “Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık görülürken, Ayhan Şahenk Vakfı, “Gönüllü Sağlık Hizmetleri Çalışmaları” ile “Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu” seçildi. Sağlık sistemine yaptıkları özgün ve nitelikli katkılar nedeniyle NPİstanbul Beyin Hastanesi’nin ödülü Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a verildi. “Epilepsi için Bak projesi” ile UCB Pharma ise jüri özel ödülüne layık görüldü. Okan Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mithat Kıyak “Sağlık

Yönetimi Eğitimi” alanında yapmış olduğu katkılar nedeniyle ödülü layık görülürken, bir diğer ödül ise “Tıp Etiği” alanında yapmış oldu değerli çalışmalar nedeniyle Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu’na verildi. Türkiye Organ Nakli Vakfı “Organ Nakli ve Bağışı” konusunda yaptıkları yaygın bilinçlendirme çalışmaları sebebiyle ödül almaya hak kazanırken, CNN Türk Sağlık Kontrolü Programı ve Sağlık Editörü Leyla Ataman ise “Sağlık Bilinci Oluşturma” konusunda yapmış olduğu katkılar nedeniyle ödüle layık görüldü. Türkiye Sağlık Turizmi Platformu da teşvik ödülüne layık görüldü.